بند اخبار ایران تلگرام کودکان قالیباف

بند: اخبار ایران تلگرام کودکان قالیباف اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی توصیه نیویورک‌تایمز به ترامپ جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با انتقاد از رویکرد دونالد ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران و توافق هسته‌ای نوشت: واشنگتن می‌تواند همچون دیگر رقبایش، با کشور عزیز

توصیه نیویورک‌تایمز به ترامپ جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران

توصیه نیویورک تایمز به ترامپ جهت تعامل با ایران

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با انتقاد از رویکرد دونالد ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران و توافق هسته ای نوشت: واشنگتن می تواند همچون دیگر رقبایش، با کشور عزیزمان ایران نیز وارد تعامل شود و جهت حل مناقشات منطقه با پایتخت کشور عزیزمان ایران همکاری کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مخالفان توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 اغلب اعتراض می کنند که این توافق به دیگر مباحث مورد نگرانی در ارتباط با کشور عزیزمان ایران پیگیری نمی کند ولی این نگرانی ها علت قانع کننده ای جهت نابود کردن توافق هسته ای نیستند، کاری که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تلاش می کند با فشار آوردن بر دولتش و با وجود نبود هیچ سندی انجام دهد و اعلام کند که کشور عزیزمان ایران در حال نقض متن توافق است.

توصیه نیویورک‌تایمز به ترامپ جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران

منتقدان این حقیقت را نادیده می گیرند که نشانه توافق با کشور عزیزمان ایران ، عنوان هسته ای این کشور بوده هست. آن ها همچنین به این توصیه توجه نمی کنند که این توافق، همان گونه که آژانس بین المللی انرژی اتمی وحتی خود ترامپ تائید می کند ، موثر بوده است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه با اشاره به اینکه آمریکا می تواند با کشور عزیزمان ایران در خصوص پرسشها منطقه همکاری داشته باشد، نوشت: بعد از چند دهه نبود هرگونه روابط میان پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن وزیران امور خارجه کشور عزیزمان ایران و آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و در جریان مذاکرات هسته ای با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند ولی ترامپ به جای اینکه از این اتفاق به عنوان یک سنگ بنا استفاده کند، حتی از دیدار با ایرانی ها سر باز زده است.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با انتقاد از رویکرد دونالد ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران و توافق هسته‌ای نوشت: واشنگتن می‌تواند همچون دیگر رقبایش، با کشور عزیز

واشنگتن می تواند از کانال وزیران امور خارجه جهت حل مناقشات پیش تر از آن که بزرگتر و گسترده تر شوند استفاده کند و راه حل هایی جهت افغانستان ، سوریه ، یمن و عراق بیابد. حتی سابقه همکاری نیز وجود دارد . کشور عزیزمان ایران و آمریکا بعد از سقوط طالبان در سال 2001 جهت تشکیل دولت تازه افغانستان و شکل گیری یک دولت متحد در سال 2014 با یکدیگر همکاری کردند. این دو کشور همچنین می توانند جهت مقابله با قاچاق مواد مخدر که یک نگرانی یکسان هست، با یکدیگر همکاری داشته باشند. کشور عزیزمان ایران در عراق نیز با داعش مبارزه کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز، کشور عزیزمان ایران جهت نادیده گرفتن بیش از حد بزرگ است و اگر واشنگتن بخواهد آن طور که بعضی مقامات می گویند ، به دنبال عوض کردن نظام در این کشور باشد، خطراتش بسیار بزرگ خواهد بود.

بنابراین، باتوجه به اینکه در سالهای اخیر یک دولت میانه رو در کشور عزیزمان ایران روی کار آمده است ، آمریکا می تواند با این کشور همچون دیگر رقبایش، روسیه و چین وارد تعامل شود و از مناقشه زیاد بپرهیزد.

توصیه نیویورک‌تایمز به ترامپ جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | توافق | همکاری | آمریکا | ایرانی | واشنگتن | آمریکایی | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs